Gençlerin Yeni Mekanı MyShare !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gençlerin Yeni Mekanı MyShare !

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Fenerbahcede ZİCO Savunması

YazarMesaj
JoeLL
Süper Moderatör
Süper Moderatör
JoeLL

Erkek
Takımı : FenerBahce...!!
Favorim : C.RonaLdo
aaaaaaaaaa : aaa

Fenerbahcede ZİCO Savunması Empty
MesajKonu: Fenerbahcede ZİCO Savunması   Fenerbahcede ZİCO Savunması EmptyPtsi Mayıs 26, 2008 7:47 pm

Fenerbahçe teknik direktörü Arthur Zico'nun kulüpteki geleceğiyle ilgili olarak basında çıkan haberler hakkında Fenerbahçe'den ilginç bir açıklama geldi. Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklamada, teknik direktör Zico ile ilgili medyada çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi. Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, birçok gazetede teknik direktör Zico ile kulüp arasında yürütülen görüşmelere ilişkin olarak bazı asılsız haberler yer aldığı belirtilerek, şu görüşlere yer verildi: "Bu haberlerde bazı oyuncularımızın Zico'yu başkanımız Sayın Aziz Yıldırım'a şikayet ettiği ya da Zico'nun başkan ve yönetimin soyunma odasına inmesinden şikayetçi olduğu gibi iddialar yer almaktadır. İki oyuncunun teknik direktör Zico'yu başkana şikayet ettiği iddiası da tamamen asılsızdır. Hiçbir oyuncumuzun başkanımız Sayın Aziz Yıldırım ile bu şekilde bir diyaloğu söz konusu değildir. Ayrıca başkan ile oyuncular arasında bu tarz diyalogların olması da beklenemez. Dolayısıyla bu yapılan haberler ve gündem oluşturmaya çalışılan bu iddialar son derece çirkin art niyetler taşıyan girişimlerdir. Zico'nun avukatının İstanbul'a geldiği iddiası gibi bu haber de yalandır.

Zico'nun başkanın soyunma odasına inmesini istemediği haberi de tamamen yalandır. Fenerbahçe Spor Kulübü'nde kulübün her türlü konusundan sorumlu olan başkan ve yönetim kurulu vardır. Her kurumda olduğu gibi başkan ve yönetim kurulu olası başarısız sonuçlar neticesinde bunun sebeplerini bulmak ve yeniden yaşanmasının önüne geçmek amacıyla çalışmaktadır. Dünya üzerinde başkanlar ya da yönetim kurullarının denetiminde olmadan çalışan herhangi bir büyük kurumun olması mümkün değildir. Bu tarz haberleri yapan gazetecilerin de tıpkı genel yayın yönetmenleri ve patronlarına karşı sorumlu olmaları gibi spor kulüplerinde de teknik heyet ve sporcular da başkan ve yönetim kurulunun denetimi altındadırlar. Öte yandan, Zico ile görüşmeler belirli aralıklarla halen devam etmektedir. Konu ile ilgili detaylar önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklanacaktır. Kulübümüz tarafından resmi bir açıklama yapılmadan gündeme getirilen iddialar masa başında üretilmiş senaryolar olmaktan ileri gitmemektedir." Ayrıca sarı-lacivertli kulüpten yapılan başka bir açıklamada, Başkan Aziz Yıldırım ile Başkan Vekili Nihat Özdemir arasında teknik direktör Zico ile ilgili geçtiği iddia edilen diyaloğun da doğru olmadığı, yönetim kurulu üyesi Ali Yıldırım'ın Zico ile ilgili futbolcu Önder Turacı ile yaptığı belirtilen görüşmenin de gerçekleşmediği bildirildi.

Fenerbahcede ZİCO Savunması
1 sayfadaki 1 sayfası